Przeprowadzka – jak ją zorganizować krok po kroku?

AUTOR:

DATA PUBLIKACJI:

Badania pokazują, że statystyczny Polak przeprowadza się średnio 4-5 razy w życiu. Warto więc opanować technikę sprawnego organizowania przeprowadzki, ponieważ taka wiedza uchroni nas przed dodatkowym stresem, którego podczas zmiany miejsca zamieszkania i tak przecież nie brakuje. Sprawdź jak zorganizować przeprowadzkę krok po kroku.

  1. Od czego zacząć przeprowadzkę?
  2. Przeprowadzka do innego miasta
  3. Przeprowadzka do nowego mieszkania co kupić?
  4. Pierwsze dni po przeprowadzce

Od czego zacząć przeprowadzkę?

Przeprowadzka, tak jak każde większe przedsięwzięcie, powinna zostać starannie zaplanowana, a to oznacza, że zanim przystąpisz do działania, musisz wszystko dokładnie przemyśleć. Na początku trzeba zastanowić się co zabierzesz ze sobą do nowego lokum. Jeżeli meble i duże sprzęty zostają na miejscu, być może uda się przewieźć resztę rzeczy autem osobowym, ale jeśli musisz spakować i przetransportować wszystko, co znajduje się w mieszkaniu, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej. Takie firmy dysponują specjalnymi pojazdami transportowymi, dzięki czemu przewóz wielkogabarytowych przedmiotów np. kanap, sof, foteli, dużych telewizorów i innych sprzętów przebiegnie sprawnie. Pracownicy sami zajmą się znoszeniem i wnoszeniem pakunków. Co więcej, mogą też wyręczyć Cię w rozkręcaniu i skręcaniu mebli oraz w zabezpieczaniu rzeczy do transportu. Współpraca z profesjonalną firmą przeprowadzkową to zatem najwygodniejsze rozwiązanie. Nie trzeba też obawiać się o koszty. W tej firmie: https://ads-przeprowadzki.pl/cennik/ klient sam wybiera zakres usługi, więc może dostosować go do swoich możliwości finansowych. Na etapie planowania trzeba też pomyśleć o opiece nad dziećmi i zwierzętami na czas przeprowadzki oraz o zmianie danych w urzędach i w różnego rodzaju firmach usługowych. Warto też dowiedzieć się kto ze znajomych i rodziny pomoże w pakowaniu, sprzątaniu i rozpakowywaniu.

Przeprowadzka do innego miasta

Jeżeli wyprowadzasz się na drugi koniec Polski, sprawa jeszcze bardziej się komplikuje. Przeprowadzka do innego miasta zawsze wiąże się z dodatkowym stresem. W tym przypadku warto jeszcze przed samymi przenosinami pojechać kilka razy do nowego miejsca i nieco się w nim zaaklimatyzować: poznać okolicę, przeanalizować trasę z domu do pracy lub do szkoły, być może nawiązać pierwsze relacje z sąsiadami. Dzięki temu przeprowadzka będzie nieco mniej stresująca. Należy też znaleźć dobrą firmę, która zajmuje się organizacją przeprowadzek międzymiastowych, przewóz rzeczy własnym autem do miejsca oddalonego o setki kilometrów wiąże się bowiem ze stratą czasu i pieniędzy. Ta firma: https://ads-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-krajowe/  realizuje przeprowadzki na terenie całej Polski, a nawet za granicą, więc masz pewność, że wszystko przebiegnie bez żadnych komplikacji.

Przeprowadzka do nowego mieszkania co kupić?

Skoro termin w firmie przeprowadzkowej jest już zarezerwowany, a dokładny plan został sporządzony, można przystąpić do działania. Najpierw zgromadź odpowiednie akcesoria do pakowania. Przydadzą się: gazety lub papier pakowy, folia bąbelkowa, taśmy pakowe, kartony, worki foliowe, skropak, folia stretch, tekturowe przekładki i markery. Wszystkie te akcesoria można kupić w Internecie na stronach producentów opakowań. Kupno akcesoriów to jednak nie wszystko, trzeba jeszcze wiedzieć jak je wykorzystać, czyli zapoznać się z technikami pakowania. Pamiętaj, żeby najwcześniej zabrać się do pakowania rzeczy używanych najrzadziej np. sezonowych ubrań czy zapasowych ręczników i pościeli. Na dnie pudełek umieszczaj najcięższe rzeczy, a lżejsze – na górze. Talerze ustawiaj w kartonie jeden na drugim, oddzielając je tekturowymi przekładkami lub arkuszami papieru pakowego. Delikatne przedmioty owijaj w folię bąbelkową, a wolne przestrzenie w pudełku wypełniaj skropakiem lub zmiętymi gazetami.  Nie zapomnij o przygotowaniu bagażu podręcznego z rzeczami pierwszej potrzeby np. ze środkami higienicznymi, z jedzeniem i ubraniami. Pamiętaj, żeby na bokach pudełek napisać co znajduje się w środku.

Pierwsze dni po przeprowadzce

Po przewiezieniu rzeczy warto od razu ustawić pakunki w pomieszczeniach docelowych. Dzięki temu nie trzeba będzie ich kilka razy przenosić, więc znacznie przyspieszysz proces rozpakowywania. Teraz czas na montaż mebli i dokładne sprzątanie całego mieszkania. Zacznij od wyjmowania z pudełek najpotrzebniejszych rzeczy. Nie staraj się uporać z rozpakowywaniem w ciągu jednego dnia. Daj sobie trochę czasu, żeby dobrze zaplanować rozmieszczenie rzeczy w nowym miejscu.

Przeprowadzka to duże wyzwanie logistyczne, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Dzięki temu unikniesz stresu, a ponadto zaoszczędzisz mnóstwo czasu i wysiłku. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest dokładny plan działania.

UDOSTĘPNIJ:

5,0 out of 5 stars (based on 3 reviews)