Speed test net

Speed test

Wykonanie speed testu nie wymaga żadnych skomplikowanych działań. Należy tylko upewnić się czy żadne aplikacje lub inni użytkownicy nie obciążają łącza i nacisnąć odpowiedni przycisk na stronie internetowej służącej do pomiaru. Speed test może więc wykonać każdy użytkownik. Aby przweprowadzić test wystarczy odwiedzić stronę: https://www.speedtest.net/

Internet speed test

Wykonanie testu możliwe jest na wielu stronach internetowych. Nie trzeba się logować ani przesyłać żadnych dodatkowych danych. W większości przypadków pomiar można wykonać za darmo. Internet speed test umożliwia weryfikację pobierania i przesyłania danych, a także możliwych opóźnień i ich zmienności.

Speed test Orange

Orange uruchomiło własną stronę do pomiaru prędkości łącza. Jej obsługa jest intuicyjna, by wykonać test, wystarczy kliknąć „Start”. Warto podkreślić, ze na stronie zamieszczono wskazówki dla użytkowników, dzięki którym mogą otrzymać bardziej wiarygodne wyniki. Znajdują się tam również dodatkowe informacje np. na temat tego jak uzyskać większą prędkość. Speed test Orange można wykonać tutaj: Speed Test | Przetestuj prędkość Internetu | Orange Polska.

Speed test Ookla

Ookla to amerykańska firma zajmująca się diagnostyką sieci. Oferuje wykonanie bezpłatnego testu globalnej sieci. Można pobrać aplikacje natywne na wszystkie rodzaje urządzeń. Na stronie testu  Ookla dostępne są także analizy, mapy i raporty dotyczące prędkości połączenia w każdym kraju. Speed test Ookla uważany jest przez użytkowników za jedną z najbardziej wiarygodnych metod pomiaru.

UPC speed test

UPC zapewnia użytkownikom możliwość skorzystania z Asystenta Prędkości. UPC speed test dostarcza informacje na temat prędkości połączenia i jego stanu. Użytkownicy otrzymują również sugestie dotyczące poprawy szybkości łącza. Test można wykonać za darmo, a do zgłoszenia informacji o niedotrzymaniu parametrów prędkości niezbędne jest wykonanie trzech testów.

Speed test play

Speed test Play można wykonać na dowolnej stronie z usługą pomiaru prędkości łącza, czyli np. za pomocą aplikacji od Ookla. Nie ma dedykowanej platformy stworzonej przez Play.

Speed test Vectra

Vectra uruchomiła dedykowaną stronę do testowania prędkości łącza. Przed wykonaniem testu użytkownik musi zapoznać się z instrukcją, potem wystarczy tylko przycisnąć „start”.

Speed test Google

W przeglądarce Google można bardzo szybko znaleźć stronę do wykonywania testów prędkości łącza internetowego. Wystarczy tylko wpisać hasło „speed test” lub inne powiązane z nim słowa kluczowe. Nie istnieje speed test Google, ale można korzystać z wielu darmowych stron do wykonywania pomiarów.

Speed test net

Wykonanie speed testu jest łatwe, ale warto wiedzieć o kilku ważnych zasadach, żeby otrzymać wiarygodne wyniki. Pamiętaj, żeby podłączyć laptop do ładowarki, wykonywanie testu na samej baterii może znacznie zaniżyć wyniki. Zamknij wszystkie karty w przeglądarce, za wyjątkiem tej, na której odbywa się test. Przełącz wi-fi na częstotliwość  5 GHz.

Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-19
5,0 out of 5 stars (based on 4 reviews)