Speed Test

Z nami sprawdzisz, najpopularniejsze strony, które dostarczą Ci informacji o szybkości Twojego łącza. Tylko u nas pełne zestawienie najpopularnisjszych polskich operatorów i ich speed testów.

1. Speed test Ookla

Speed test od Ookla jest bezpłatny i mogą wykonywać go osoby korzystające z usług różnych dostawców Internetu. Ookla udostępnia aplikacje natywne Speedtest na wszystkie urządzenia. Na stronie zamieszczone są także różnego rodzaju porady, rankingi i mapy związane z jakością usług internetowych na całym świecie. Wykonasz go na stronie: https://www.speedtest.net/pl

2. Speed test Orange

W Orange można wykonać bezpłatny Speed test na stronie: Speed Test | Przetestuj prędkość Internetu | Orange Polska. W witrynie zawarto instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie czynności testowe. Jak zapewnia Orange, test ma potrwać ok. minuty. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule Speed test Orange.

3. Speed test net

Na stronie speedtest.net można wykonać jeden z najbardziej wiarygodnych testów prędkości łącza. Usługa jest darmowa i można korzystać z niej na różnych urządzeniach. Serwis cieszy się dużą popularnością wśród internautów na całym świecie. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule Speed test net.

4. UPC speed test

UPC uruchomiło na swojej stronie specjalne narzędzie do kompleksowego analizowania prędkości łącza, czyli Asystenta Prędkości. Jest dostępne pod tym adresem: asystent Prędkości łącza (upc.pl). Za jego pomocą można nie tylko dokonać testu prędkości, ale też zweryfikować stan połączenia i otrzymać sugestie dotyczące poprawy szybkości łącza. Na stronie zamieszczono dokładną instrukcję, w której wyjaśniono jak należy wykonać test.

5. Speed test Play

Play dotychczas nie uruchomiło dedykowanej strony do analizowania prędkości Internetu. Taki pomiar można jednak wykonać bezpłatnie na innych stronach internetowych m.in. w witrynie speedtest.net. Speed test Play jest dostępny pod adresem: https://play.fireprobe.net/

6. Speed test T-Mobile

T-Mobile, podobnie jak Orange, umożliwia wykonanie darmowego speed testu na dedykowanej stronie: Sprawdź prędkość swojego Internetu | T-Mobile. Wystarczy kliknąć na okrągły przycisk „START”, żeby dowiedzieć się z jaką prędkością działa Twój Internet.

Internet speed test

Test prędkości łącza jest bardzo prosty. Wystarczy rozpocząć go jednym kliknięciem. Aby otrzymać wiarygodne wyniki, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją na temat prawidłowego wykonywania speed testu. Przede wszystkim trzeba wyłączyć programy i aplikacje obciążające łącze. Upewnij się, że żadne inne urządzenie nie jest podłączone do Internetu.

Wifi speed test

Najbardziej wiarygodny speed test można wykonać przez połączenie przewodowe. W przypadku testu wifi na wynik mogą mieć wpływ różne czynniki: usytuowanie routera, typ karty sieciowej w urządzeniu, inne sieci w pomieszczeniu.

Speed test TP-link Polska

TP-Link Speed Test to darmowa aplikacja do pomiaru prędkości internetu, która pozwala sprawdzić prędkość łącza oraz jakość połączenia z internetem. Aby skorzystać z aplikacji TP-Link Speed Test, należy pobrać ją ze strony internetowej TP-Link lub z wirtualnego sklepu z aplikacjami na swoim urządzeniu (np. Google Play dla urządzeń z systemem Android lub App Store dla urządzeń z systemem iOS). Po uruchomieniu aplikacji należy kliknąć przycisk „START”, a następnie poczekać na zakończenie pomiaru. Po zakończeniu testu aplikacja wyświetli wynik, w którym zostaną podane szczegóły dotyczące prędkości pobierania i wysyłania danych oraz jakości połączenia.

Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-27
4,8 out of 5 stars (based on 5 reviews)